Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Jamy współorganizatorem pokazów maszyn leśnych

 

Pokazy maszynowe zorganizowane we współpracy z firmą ForTech Serwis Maszyny dla Leśnictwa odbyły się 14 września w lasach Nadleśnictwa Jamy  w leśnictwie Zakurzewo oddz.140 d.

         Pokaz rozpoczął się o godz.10.00 , gdzie wszyscy uczestnicy wysłuchali prezentacji dotyczących firmy For Tech Serwis oraz poszczególnych maszyn leśnych.

Podczas pracy zaprezentowano  skider Equus 175N, Werner WF Trac, forwarder EcoLog 575E oraz harwestery Gremo 1050H  i EcoLog 580E z unikalnym systemem stabilizacji,co wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć w prawdziwych warunkach terenowych.

         Praca maszyn w czasie pokazu ukierunkowana była na zaprezentowanie ich przydatności w przypadku pozyskania głównie drewna iglastego. Uczestnicy pokazu zwracali szczególną uwagę na stan lasu po zakończeniu prac, zwrotność maszyn leśnych oraz jakość pozyskanego surowca.

          Zainteresowani dodatkowo mieli możliwość zobaczenia poszczególnych maszyn z bliska oraz rozmowy z przedstawicielami firmy i operatorami maszyn.

         Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia, a firmie ForTech Serwis dziękujemy za współpracę przy organizacji pokazu.

 

Tekst i zdjęcia: Aleksander Żelazny